افتتاح مجهزترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور

این طرح گردشگری دریایی که در مرحله نخست در قالب دو طرح آقایان و بانوان در ساحل منطقه آزاد انزلی ساخته شده، 5/ 5 هکتار مساحت دارد که از محل منابع درآمدی این سازمان ایجاد شده است. این طرح به‌منظور بالابردن ضریب ایمنی گردشگران در بهره‌گیری از مواهب طبیعی دریای خزر، توسعه ورزش‌های آبی - ساحلی در محدوده منطقه، بالا بردن سطح امکانات و تسهیلات قابل ارائه به گردشگران و ارائه الگویی مناسب از طرح‌های ساحلی -گردشگری در بنادر به دستور رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از سوی معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد انزلی به بهره‌برداری رسید.

رضا مسرور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم به تشریح برنامه‌های سازمان در حوزه‌های گردشگری ورزشی، تجاری، اکوتوریسم و دریایی پرداخت و اعلام کرد: توسعه گردشگری از اهداف مناطق آزاد ایران است، ساخت مجموعه ورزش‌های ساحلی زنده یاد قایقران نیز اولین گام در تکمیل زیرساخت‌های این حوزه در منطقه بوده که در حال حاضر تیم‌های مختلف ورزش‌های ساحلی از این مجموعه استفاده می‌کنند و برنامه‌های مناسبی را برای توسعه این مجموعه گردشگری ورزشی ساحلی مد نظر قرار داده‌ایم.
وی احداث مرکز همایش‌ها و نمایشگاه‌های این منطقه را نیز به‌منظور توسعه گردشگری تجاری در منطقه دانست و گفت: این طرح ضمن پرکردن خلأ موجود در استان، می‌تواند در زمینه رشد گردشگری تجاری استان نیز بسیار تاثیرگذار باشد.

این در حالی است که مجموعه پارک ملی بوجاق که در محدوده این منطقه قرار دارد، از ظرفیت بسیار بالایی در حوزه گردشگری اکوتوریسم برخوردار است که باید با همکاری موثر سازمان محیط‌زیست کشور و استان، فضای مناسب را برای بهره‌برداری از این ظرفیت بزرگ گیلان با رعایت مباحث زیست محیطی فراهم کرد. 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی اشتغال را دغدغه اصلی استان اعلام و تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها از جمله ظرفیت بخش‌های مختلف گردشگری برای حل این موضوع استفاده شود، گردشگری دریایی از موضوع‌های مغفول مانده استان است و نیازمند ایجاد زیرساخت‌های استاندارد است، البته با وجود مزیت‌های بسیار در بخش تفریحات دریایی، فقر زیرساختی در طرح‌های سالم سازی مشهود است و معتقدیم که باید مجموعه‌های تفریحی و گردشگری ساحلی با امکانات مناسب در شهرهای مختلف استان ایجاد شود.

مسرور با بیان اینکه عملیات اجرایی این مرکز تفریحات دریایی از بهمن سال گذشته آغاز شد و پس از 7 ماه قابل بهره‌برداری برای عموم گردشگران است، افزود: امکانات و تجهیزات این طرح بسیار مناسب است و حتی ساختمان امداد و نجات و مرکز هلال احمر، فضای سبز، آلاچیق، ورزش‌های آبی و ساحلی و فضاهای تفریحی و ورزشی در این مرکز جانمایی شده و در نظر داریم با توسعه و تجهیز مجتمع، امکان استفاده از این مجموعه در تمامی ماه‌های سال را فراهم کنیم.

وی آمادگی سازمان متبوع خود را برای حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به‌منظور ساخت مجتمع‌های گردشگری و تفریحی در منطقه اعلام و خاطرنشان کرد: با ایجاد مراکز گردشگری و مجموعه‌های تفریحات دریایی و امکان استفاده مردم از مواهب طبیعی، از خروج ارز از کشور جلوگیری به عمل خواهد آمد. 
محمدعلی نجفی، استاندار گیلان نیز این مجموعه گردشگری دریایی را الگویی نمونه و منحصربه‌فرد در کشور دانست و گفت: ایجاد زیرساخت‌های مناسب و استاندارد در بخش گردشگری ضرورت است، باوجود تمام کارهای صورت گرفته در این بخش، شاهد محدودیت‌هایی هستیم که باید با تمام توان برای حل این مشکلات تلاش کنیم.
وی با یادآوری طرح‌های نیمه تمام و بلاتکلیف سالیان گذشته در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، امروز شاهد عملکرد مناسب و رضایت‌بخشي در منطقه آزاد هستیم و افتتاح طرح‌های مختلف در این منطقه حاکی از این مدعا است، این در حالی است که بنابر اظهارات دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد کشور، اکنون منطقه آزاد انزلی جزو مراكز موفق در کشور محسوب می‌شود.

نجفی بر ضرورت توسعه هر چه بیشتر این‌گونه طرح‌های گردشگری در استان تاکید کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری استان، سرمایه‌گذاری مطمئن است.
براساس این گزارش، امکانات موجود در این مرکز برای بانوان و آقایان شامل سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به 1100 کمد لباس MDF ضد آب با روکش pvc و قفل مغناطیسی، به همراه ساختمان ناجیان غریق و کمک‌های اولیه، زمین والیبال ساحلی استاندارد، 40 عدد دوش رو باز صحرایی (مجموعا 80 دوش) که روی پیاده‌روهای چوب پلاس نصب شده، 200 عدد تخت آفتاب گیر دور استخری، سایبان‌هایی با پوشش سنتی گیلان(حصیر)، کافی شاپ، سالن ماساژ و چترهای آفتابگیر ساحلی است.

در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی امکانات لازم برای بهره‌برداری معلولان در نظر گرفته شده، این مرکز دارای حدود هزار مترمربع پیاده‌رو با اختلاف سطح 5/ 1متر از ساحل برای فراهم کردن دسترسی به امکانات سایت است، همچنین وجود برج نور برای روشنایی و امکان شنا و بهره‌گیری از امکانات مرکز در شب، فضای سبز متناسب با ساحل، در کنار جاده دسترسی و پارکینگ و سرویس بهداشتی مجهز از دیگر امکانات موجود در این طرح است.

رکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و شهرداران شهرهای گیلان،فرمانداران و شهرداران گیلان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت. ادامه در : دیارمیرزا
مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی به عنوان مجهزترین و مناسب ترین مرکز تفریحات دریایی شمال کشور، با حضور مهندس رضا مسرور رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان، دکتر محمد علی نجفی استاندار گیلان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، فرمانداران و شهرداران شهرهای گیلان،فرمانداران و شهرداران گیلان و فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران گردشگری مورد بهره برداری قرار گرفت. IMG_4136_resizeین طرح گردشگری دریایی که مرحله نخست آن در قالب دو طرح آقایان و بانوان در ساحل منطقه آزاد انزلی ساخته شده، مجموع مساحت پهنه های خشکی و آبی آقایان و بانوان، آن، بالغ بر ۵/۵ هکتار می باشد که از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی ایجاد شده است. فرایند مراحل طراحی و ساخت این مجموعه از دی ماه سال گذشته آغاز و ۸ مرداد ماه جاری رسماً مورد بهره برداری قرار گرفت. این گزارش در خصوص امکانات موجود در این مرکز (بانوان و آقایان) می افزاید: سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۱۱۰۰ کمد لباس MDF ضد آب با روکش pvc و قفل مغناطیسی ، بهمراه ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه بخشی از امکانات مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی است. زمین والیبال ساحلی استاندارد، ۴۰ عدد دوش روباز صحرایی(مجموعاً ۸۰ دوش) که بر روی پیاده روهای چوب پلاس نصب شده، ۲۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری، سایه بانهایی با پوشش سنتی گیلان(حصیر)، کافی شاپ ،سالن ماساژ و چترهای آفتابگیر ساحلی از دیگر امکاناتی است که در این مرکز تعبیه شده است. از سوی دیگر در مرکز تفریحات دریایی منطقه آزاد انزلی امکانات لازم برای بهره برداری معلولین در نظر گرفته شده و این مرکز دارای حدود ۱۰۰۰ متر مریع پیاده رو با اختلاف سطح یک و نیم متر از ساحل برای فرآهم نمودن امکان دسترسی به امکانات سایت می باشد. وجود برج نور جهت روشنایی و امکان شنا و بهره گیری از امکانات مرکز در شب، فضای سبز متناسب با ساحل، در کنار جاده دسترسی و پارکینگ و سرویس بهداشتی مجهز از دیگر امکانات موجود در این طرح می باشد. گفتنی است این پروژه به منظور بالابردن ضریب ایمنی گردشگران در بهره گیری از مواهب طبیعی دریای خزر، توسعه ورزشهای آبی – ساحلی در محدوده منطقه، بالا بردن سطح امکانات و تسهیلات قابل ارائه به گردشگران و ارائه الگویی مناسب از طرح های ساحلی -گردشگری در بنا به دستور رییس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان از سوی معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد انزلی اجرا و به بهره برداری رسید. ادامه در : دیارمیرزا

مراسم افتتاح این مرکز صبح پنج شنبه با حضور استاندار گیلان، مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و غلامعلی جعفرزاده و حسن خسته بند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ساحل این منطقه برگزار شد.

این منطقه ۵٫۵ هکتار با هزینه ۲۱ میلیارد ریال از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی در ساحل جفرود ساخته شده است.

تا به اکنون هرچند چندین نقطه ازسواحل گیلان دارای طرح سالم سازی عنوان می شد ولی معمولا این سالم سازی برای همه ما فقط یادآور جداسازی یک منطقه با پارچه برزنت آبی رنگ بدون هیچ گونه امکانات است.

اما حالا گردشگران در این ساحل با سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۵۵۰ کمد لباس MDF از ضد آب با روکش pvc  ، قفل مغناطیسی، سالن ماساژ و ۱۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری روبرو خواهند بود.

علاوه بر این  ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه ، ۲۰ عدد دوش روباز صحرایی، فضای سبز متناسب با ساحل، چترهای آفتابگیر ساحلی، جاده دسترسی و پارکینگ و کافی شاپ از جمله امکانات این مرکز تفریحی دریایی است.

همچنین مسافران و گردشگران دریایی می توانند از زمین والیبال ساحلی استاندار استفاده کنند و در زیر برج نور در شب به شنا بپردازند.

آنچه که بیش از همه در این مراسم به چشم می خورد تاکید بر استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی استان بود. ظرفیتی که تا به اکنون به نظر می رسید نه تنها در دریا که در دیگر بخش ها مانند تالاب و جنگل نیز نادیده گرفته شده است.

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به فعالیت روبه رشد منطقه آزاد انزلی گفت: افتتاح پروژه های عمرانی مانند تقاطع غیر همسطح، ساختمان اداری نشان دهنده رویکرد مثبت سازمان است.

محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه  معمولا به تمجید از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد نمی پردازد  به نقل از ترکان (دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی) گفت:  منطقه آزاد انزلی را از مناطق برتر کشور دانست .

استاندار گیلان توسعه زیرساخت ها و ایجاد امکانات بیشتر را سبب جلوگیری از سفر به مناطقی مانند آنتالیا دانست و گفت: با افزایش مراکزی مانند این مجموعه از خروج ارز جلوگیری کنیم.

وی مرکز تفریحات دریایی را الگویی در مناطق ساحلی دانست و گفت: باید زیر ساخت های گردشگری ساحلی را افزایش بدهیم.

افتتاح مرکز تفریحی بعد از ۵ ماه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم گیلان را دارای ظرفیت بزرگ گردشگری دانست و گفت: باید زیرساخت های لازم برای بهره برداری از این ظرفیت بزرگ استان را فراهم کرد.

مسرور با اشاره به طراحی مرکز تفریحات دریایی از بهمن ماه سال گذشته گفت: این مرکز اکنون قابل بهره برداری برای عموم گردشگران است.

مدیرعامل منطقه آزاد راه بهره مندی از طرفیت های اکوتوریسم استان را نیازمند همکاری سازمان محیط زیست دانست و گفت: پارک ملی بوجاق نیز مستعد انجام طرح های ویژه است.

مسرور با اشاره به اشتغال به عنوان دغدغه اصلی استان تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت ها ازجمله ظرفیت گردشگری برای حل این مسئله استفاده شود.

وی با بیان اینکه در بخش تفریحات دریایی فقر زیرساختی در طرحهای سالم سازی مشهود اس اظهار داشت: . گردشگری دریایی یکی از غفلت های استان است که نیازمند ایجاد زیرساخت های استاندارد است.

مسرور با اشاره به برنامه های آینده سازمان منطقه آزاد گفت: در نظر داریم با توسعه و تجهیز مجتمع امکان استفاده از این مجموعه در تمامی ماههای سال را فراهم کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نتایج ایجاد مراکز گردشگری و مجموعه های تفریحات دریایی  را علاوه برامکان استفاده مردم از مواهب طبیعی  سبب جلوگیری خروج ارز دانست و گفت: باید مجموعه هایی مانند این مرکز ایجاد شود و منطقه آزاد انزلی آماده حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این موضوع است.

- See more at: http://gilnegah.ir/5708/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AA%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/#sthash.D190GtLI.dpuf

مراسم افتتاح این مرکز صبح پنج شنبه با حضور استاندار گیلان، مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و غلامعلی جعفرزاده و حسن خسته بند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ساحل این منطقه برگزار شد.

این منطقه ۵٫۵ هکتار با هزینه ۲۱ میلیارد ریال از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی در ساحل جفرود ساخته شده است.

تا به اکنون هرچند چندین نقطه ازسواحل گیلان دارای طرح سالم سازی عنوان می شد ولی معمولا این سالم سازی برای همه ما فقط یادآور جداسازی یک منطقه با پارچه برزنت آبی رنگ بدون هیچ گونه امکانات است.

اما حالا گردشگران در این ساحل با سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۵۵۰ کمد لباس MDF از ضد آب با روکش pvc  ، قفل مغناطیسی، سالن ماساژ و ۱۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری روبرو خواهند بود.

علاوه بر این  ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه ، ۲۰ عدد دوش روباز صحرایی، فضای سبز متناسب با ساحل، چترهای آفتابگیر ساحلی، جاده دسترسی و پارکینگ و کافی شاپ از جمله امکانات این مرکز تفریحی دریایی است.

همچنین مسافران و گردشگران دریایی می توانند از زمین والیبال ساحلی استاندار استفاده کنند و در زیر برج نور در شب به شنا بپردازند.

آنچه که بیش از همه در این مراسم به چشم می خورد تاکید بر استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی استان بود. ظرفیتی که تا به اکنون به نظر می رسید نه تنها در دریا که در دیگر بخش ها مانند تالاب و جنگل نیز نادیده گرفته شده است.

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به فعالیت روبه رشد منطقه آزاد انزلی گفت: افتتاح پروژه های عمرانی مانند تقاطع غیر همسطح، ساختمان اداری نشان دهنده رویکرد مثبت سازمان است.

محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه  معمولا به تمجید از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد نمی پردازد  به نقل از ترکان (دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی) گفت:  منطقه آزاد انزلی را از مناطق برتر کشور دانست .

استاندار گیلان توسعه زیرساخت ها و ایجاد امکانات بیشتر را سبب جلوگیری از سفر به مناطقی مانند آنتالیا دانست و گفت: با افزایش مراکزی مانند این مجموعه از خروج ارز جلوگیری کنیم.

وی مرکز تفریحات دریایی را الگویی در مناطق ساحلی دانست و گفت: باید زیر ساخت های گردشگری ساحلی را افزایش بدهیم.

افتتاح مرکز تفریحی بعد از ۵ ماه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم گیلان را دارای ظرفیت بزرگ گردشگری دانست و گفت: باید زیرساخت های لازم برای بهره برداری از این ظرفیت بزرگ استان را فراهم کرد.

مسرور با اشاره به طراحی مرکز تفریحات دریایی از بهمن ماه سال گذشته گفت: این مرکز اکنون قابل بهره برداری برای عموم گردشگران است.

مدیرعامل منطقه آزاد راه بهره مندی از طرفیت های اکوتوریسم استان را نیازمند همکاری سازمان محیط زیست دانست و گفت: پارک ملی بوجاق نیز مستعد انجام طرح های ویژه است.

مسرور با اشاره به اشتغال به عنوان دغدغه اصلی استان تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت ها ازجمله ظرفیت گردشگری برای حل این مسئله استفاده شود.

وی با بیان اینکه در بخش تفریحات دریایی فقر زیرساختی در طرحهای سالم سازی مشهود اس اظهار داشت: . گردشگری دریایی یکی از غفلت های استان است که نیازمند ایجاد زیرساخت های استاندارد است.

مسرور با اشاره به برنامه های آینده سازمان منطقه آزاد گفت: در نظر داریم با توسعه و تجهیز مجتمع امکان استفاده از این مجموعه در تمامی ماههای سال را فراهم کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نتایج ایجاد مراکز گردشگری و مجموعه های تفریحات دریایی  را علاوه برامکان استفاده مردم از مواهب طبیعی  سبب جلوگیری خروج ارز دانست و گفت: باید مجموعه هایی مانند این مرکز ایجاد شود و منطقه آزاد انزلی آماده حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این موضوع است.

- See more at: http://gilnegah.ir/5708/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AA%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/#sthash.D190GtLI.dpuf

مراسم افتتاح این مرکز صبح پنج شنبه با حضور استاندار گیلان، مدیر عامل منطقه آزاد انزلی و غلامعلی جعفرزاده و حسن خسته بند نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ساحل این منطقه برگزار شد.

این منطقه ۵٫۵ هکتار با هزینه ۲۱ میلیارد ریال از محل منابع درآمدی سازمان منطقه آزاد انزلی در ساحل جفرود ساخته شده است.

تا به اکنون هرچند چندین نقطه ازسواحل گیلان دارای طرح سالم سازی عنوان می شد ولی معمولا این سالم سازی برای همه ما فقط یادآور جداسازی یک منطقه با پارچه برزنت آبی رنگ بدون هیچ گونه امکانات است.

اما حالا گردشگران در این ساحل با سالن انتظامات و ورودی، دو ساختمان رختکن مجهز به ۵۵۰ کمد لباس MDF از ضد آب با روکش pvc  ، قفل مغناطیسی، سالن ماساژ و ۱۰۰ عدد تخت آفتاب گیر دور استخری روبرو خواهند بود.

علاوه بر این  ساختمان ناجیان غریق و کمکهای اولیه ، ۲۰ عدد دوش روباز صحرایی، فضای سبز متناسب با ساحل، چترهای آفتابگیر ساحلی، جاده دسترسی و پارکینگ و کافی شاپ از جمله امکانات این مرکز تفریحی دریایی است.

همچنین مسافران و گردشگران دریایی می توانند از زمین والیبال ساحلی استاندار استفاده کنند و در زیر برج نور در شب به شنا بپردازند.

آنچه که بیش از همه در این مراسم به چشم می خورد تاکید بر استفاده از ظرفیت گردشگری دریایی استان بود. ظرفیتی که تا به اکنون به نظر می رسید نه تنها در دریا که در دیگر بخش ها مانند تالاب و جنگل نیز نادیده گرفته شده است.

استاندار گیلان در این مراسم با اشاره به فعالیت روبه رشد منطقه آزاد انزلی گفت: افتتاح پروژه های عمرانی مانند تقاطع غیر همسطح، ساختمان اداری نشان دهنده رویکرد مثبت سازمان است.

محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه  معمولا به تمجید از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد نمی پردازد  به نقل از ترکان (دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی) گفت:  منطقه آزاد انزلی را از مناطق برتر کشور دانست .

استاندار گیلان توسعه زیرساخت ها و ایجاد امکانات بیشتر را سبب جلوگیری از سفر به مناطقی مانند آنتالیا دانست و گفت: با افزایش مراکزی مانند این مجموعه از خروج ارز جلوگیری کنیم.

وی مرکز تفریحات دریایی را الگویی در مناطق ساحلی دانست و گفت: باید زیر ساخت های گردشگری ساحلی را افزایش بدهیم.

افتتاح مرکز تفریحی بعد از ۵ ماه

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم گیلان را دارای ظرفیت بزرگ گردشگری دانست و گفت: باید زیرساخت های لازم برای بهره برداری از این ظرفیت بزرگ استان را فراهم کرد.

مسرور با اشاره به طراحی مرکز تفریحات دریایی از بهمن ماه سال گذشته گفت: این مرکز اکنون قابل بهره برداری برای عموم گردشگران است.

مدیرعامل منطقه آزاد راه بهره مندی از طرفیت های اکوتوریسم استان را نیازمند همکاری سازمان محیط زیست دانست و گفت: پارک ملی بوجاق نیز مستعد انجام طرح های ویژه است.

مسرور با اشاره به اشتغال به عنوان دغدغه اصلی استان تاکید کرد: باید از تمام ظرفیت ها ازجمله ظرفیت گردشگری برای حل این مسئله استفاده شود.

وی با بیان اینکه در بخش تفریحات دریایی فقر زیرساختی در طرحهای سالم سازی مشهود اس اظهار داشت: . گردشگری دریایی یکی از غفلت های استان است که نیازمند ایجاد زیرساخت های استاندارد است.

مسرور با اشاره به برنامه های آینده سازمان منطقه آزاد گفت: در نظر داریم با توسعه و تجهیز مجتمع امکان استفاده از این مجموعه در تمامی ماههای سال را فراهم کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی نتایج ایجاد مراکز گردشگری و مجموعه های تفریحات دریایی  را علاوه برامکان استفاده مردم از مواهب طبیعی  سبب جلوگیری خروج ارز دانست و گفت: باید مجموعه هایی مانند این مرکز ایجاد شود و منطقه آزاد انزلی آماده حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در این موضوع است.

- See more at: http://gilnegah.ir/5708/%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D8%AA%D9%81%D8%B1%DB%8C%D8%AD%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%B7%D9%82%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF/#sthash.D190GtLI.dpuf